Пошук в регіоні: Всі регіони

Вибираємо поверх розміщення квартири в новому будинку

Купуючи квартиру в новому будинку, майбутній власник квадратних метрів, має вирішити безліч супутніх питань. І не на останньому місці стоїть вибір поверху розміщення житла, що купується. При цьому не варто відштовхуватися від сформованих стереотипів проблемних квартир часів колишнього Союзу. Всілякі неприємності з комунальними послугами, що протікають дахами і іншими нюансами в хрущовках повністю усунені в нових будинках.
Сьогодні не варто переживати що, проживаючи на останньому поверсі квартиру затопить під час зливових дощів або на нижньому рівні буде набридати неприємний запах через підвищену вогкості з підвалу. Тим більше що сучасні будівельні компанії перший поверх зазвичай відводять під комерційні об'єкти, а в підвалах розміщують обігріваються паркінги. Тому вибір поверху розміщення квартири повинен грунтуватися суто на особистих уподобаннях покупця.

Особливості проживання на першому поверсі

Природно не у всіх новобудовах перший поверх відведений під комерційні потреби. У будинках економ-класу покупка житла на нижньому рівні дозволяє заощадити до 5%, так як така житлоплоща не користується особливою популярністю. А якщо порівнювати з видовими квартирами, то різниця в ціні може досягати 15-20%. Складно не погодитися, що це значна економія, враховуючи вартість квадратних метрів. Але перш ніж погоджуватися на таку покупку потрібно розібратися з позитивними і негативними сторонами такого житла. І почати хочеться з приємного:
 • в квартиру легко дістатися незалежно працює або зламаний ліфт;
 • наявність варіантів, призначених для осіб з обмеженими фізичними можливостями;
 • безпеку в плані евакуації в разі пожежі чи інших форс-мажорних обставин;
 • можливість з житлового об'єкта зробити комерційне приміщення.
Однак не варто забувати і про зворотний бік медалі:
 • постійний шум доноситься знадвору;
 • вихлопні гази від автомобілів на стоянці;
 • доступність для злодіїв;
 • сусідство з комерційними об'єктами, що доставляють певні незручності.
Хоча якщо новобудова знаходиться поруч з парком або річкою більшість проблем з забрудненням повітря не актуальні. Це ж стосується і інфраструктури на першому поверсі. Наприклад, якщо в будинку знаходиться аптечний кіоск або продуктовий магазин проблем з шумом не буде.

Переваги золотої середини

Квартири починаючи з третього і закінчуючи сьомим поверхом вважаються найпопулярнішими. Це обумовлено наступними факторами:
 • незначний рівень шумів і пилу доноситься з вулиці;
 • достатній рівень безпеки в разі пожежі або іншої надзвичайної події;
 • великий попит на ринку нерухомості, що дозволяє продати житло в майбутньому.
Невеликим недоліком є ​​залежність від ліфта. Хоча сучасні новобудови обладнуються двома надійними кабінами, так що пішки підніматися на сьомий поверх не доведеться. Навіть якщо один ліфт зламається завжди є запасний.
На DOM.RIA можна порівняти вартість квартир в новобудовах. Тут представлена ​​лише достовірна і свіжа інформація, завдяки якій сайт DOM.RIA №1 серед аналогічних ресурсів в інтернеті. Плюс до всього українцям доступна програма перевірених оголошень, що передбачає особисте відвідування квартир спеціально підготовленим інспектором. Спеціаліст все документує і фіксує панорамної камерою.

Розкішні види з верхніх рівнів

Розглядаючи житло, розміщене на верхніх ярусах, варто виділити розкішні краєвиди, що відкриваються з вікон. Купивши квартиру на верхньому поверсі можна розраховувати на:
 • чудовий краєвид міста або природи якщо будинок знаходиться поруч з парком або річкою;
 • природну освітленість житлових приміщень і чисте повітря;
 • відсутність шуму від машин і дітей, що грають у дворі.
Хоча більшість чинників залежить від району розміщення будинку. Якщо новобудова поруч з промислової зони розраховувати на розкішний краєвид не варто. Також значно обмежують оглядовість будуються поруч висотки. Близьке видалення котелень і промислових підприємств згубно впливає на екологічну обстановку мікрорайону.
Розглядаючи недоліки верхніх ярусів варто виділити:
 • проблеми з доступністю в разі виходу з ладу ліфтів;
 • проблеми з евакуацією в разі виникнення пожежі.
Займаючись вибором оптимального поверху розміщення квартири в новобудові потрібно грунтуватися на особистих уподобаннях і вартості нерухомості. При цьому фахівці відзначають, що проблем з верхніми і нижніми ярусами, як в будинках колишнього Союзу в новобудовах не існує. Тому потрібно забувати про сформовані стереотипи і сміливо експериментувати з житлом на всіх поверхах. Незалежно від висоти сучасного будинку в ньому нормально працюють комунікаційні системи, ліфти і інше устаткування, що забезпечує комфорт. Тому враховуйте побажання всіх членів сім'ї, щоб життя в новій квартирі була щасливою.
Назад в блог Наступний запис