Пошук в регіоні: Всі регіони

Як вибрати монітор: ключові критерії і корисні поради

Вирішивши придбати комп'ютер, буде потрібно приділити пильну увагу не тільки вибору блоку живлення і його «начинки». Не можна забувати і про моніторі. Адже саме від нього багато в чому залежить комфорт і якість роботи за пристроєм.

мониторы

Що слід врахувати

Отже, якими можуть бути монітори, і про що слід пам'ятати при їх виборі? Оцінити потрібно безліч критеріїв:

  • яскравість;
  • якість зображення;
  • час відгуку;
  • передачу кольору;
  • контрастність.

Великий вплив на зручність роботи надає покриття екрану. Щоб монітор не перетворювався в дзеркало в яскраво освітленому кабінеті, варто зробити вибір на користь моделей з антибліковим ефектом. Глянцеві варіанти створюють непотрібні відображення і відблиски, які заважають під час роботи і негативно позначаються на зорі. Але при цьому варто пам'ятати, що такі дисплеї дозволяють отримати більш насичену і соковиту картинку, що так важливо для цінителів ігр та кіноманів.

Про якість зображення

Іншим важливим аспектом вибору виступає якість зображення. Щоб відшукати оптимальний варіант, рекомендується оцінити картинку на кількох дисплеях. Тоді знайти ідеальне рішення виявиться простіше. Але монітори з PVA-матрицею відрізняються максимально високим рівнем контрастності. Ось чому на них зображення здається глибшим і реалістичним.

Для комфортної роботи важливим виявиться показник часу відгуку монітора. Як він визначається? Це тривалість реакції пікселів при зміні кадру. Якщо цей фактор має принципове значення, рекомендується зробити вибір на користь моделей, розроблених за технологією RTC. Такі версії забезпечують час відгуку від 2 до 8 секунд. Чим нижче цей показник, тим комфортніше користувачеві буде в іграх 3D або при перегляді динамічних сцен в кінофільмах.

Що потрібно знати про матрицю

Не менш важливо заздалегідь оцінити якість матриці на моніторі. Версії MVA відрізняються хорошими кутами огляду і високою передачею кольору. Сучасні монітори з IPS матрицею мають свої особливості. Такі моделі відрізняються:

  • якісною передачею кольору;
  • оптимальним часом відгуку;
  • широкими кутами огляду.

Подібні версії підходять як для офісної роботи, так і для перегляду фільмів, ігор, комфортного спілкування в соцмережах.

Найдоступнішим в ціновому плані варіантом виступає модель з матрицею TN. Але слід пам'ятати, що це бюджетне рішення не дуже зручно у використанні.

Назад в блог Наступний запис