Характерні риси готики в оформленні інтер'єру

Кожне століття характеризується формуванням нового стилю, якому віддається перевага у живописі, архітектурі та дизайні.

Так, у 12 столітті у Франції було створений такий напрямок, як готика. Стиль розвивався у країнах, де спостерігалося панування католицької церкви. Готичне мистецтво обирало релігійну тематику та символізувало вічність, вищі сили.

Концепція

Під готикою слід розуміти художній стиль, характерний періоду 12-15 століть. Готичний стиль виступив як завершальний етап розвитку середньовічного мистецтва багатьох країн Європи.

Готиці властиві символіко-алегоричний вид прояву. Від свого попередника – романського стилю – готика здобула першість архітектури. При цьому особливе місце виділялося міському собору.

З розвитком мистецтва готики почали спостерігатися зміни і в структурі середньовічного суспільства, оскільки спостерігається утворення централізованої держави, приріст та зміцнення міських будівель, формування ремісничих та торгових зв'язків, лицарських кіл. 

Історія

Стиль готика зародився на території Франції в результаті загального культурного піднесення, яке прийнято прив'язувати до формування міської комуни, появи університету. Особливий вплив на розвиток стилю зіграло становлення схоластики та внесення змін релігійних світовідчуттів, які стали виявлятися у формуванні злиденного ордена та у поширенні містичних богословів. В результаті організації хрестових походів, було посилено зв'язок зі Сходом, що призвело до створення копій та імпорту рукописів Візантії. Також у цей період почала вивчатися антична пластика.

Готичний стиль змінив романський. Поступово стиль почав проникати до Англії та Римської імперії. Вже в 13 столітті готичний стиль був помічений у Нідерландах, Східній Європі та Італії. При цьому кожен регіон мав відмінні риси стилю і різні темпи його становлення.

Вже до 1400 року почало спостерігатися акцентування на компонентах, що декорують, на стилізації та мистецтві. В архітектурі стала спостерігатися поява соборів та замків, оточених будинками на кілька поверхів та об'єднаних один з одним галереями. Такі будівлі виступали як центр міста. Також спостерігається запозичення деяких компонентів архітектури інших стилів, наприклад, з романського.

Назад в блог Наступний запис