10 основних помилок, які не дають вам заговорити англійською мовою

Як давно ви вчите англійську? А які маєте успіхи у спілкуванні з англомовними людьми? Якщо ви належите до тих, хто вивчає English більш як 2 місяці та досі не може вільно говорити хоча б на елементарні теми, тоді читайте цю статтю. Впевнені, хоча б одну з 10 помилок ви точно робите. Вам залишиться лише скорегувати свій процес навчання, і успіх гарантований!

Неправильне ставлення до вивчення мови

На жаль, деякі студенти сприймають заняття з англійської як щось відокремлене від їх звичайного життя. У випадках, коли вони не мають жодної надихаючої мети та інтересу, це навіть перетворюється у тортуру. Звісно, таке насильницьке відношення до самого себе не потрібне, тим паче воно все одно не приносить ніякого позитивного результату.

Якщо ви відчуваєте небажання займатися, на серці стає тяжко від одної думки про це, краще не займайтеся взагалі. Не катуйте себе, знайдіть іншу справу, яка вам полюбиться. 

Коли ж розумієте, що англійська потрібна для роботи, навчання тощо, передивіться ваше ставлення до навчання. Можливо, у вас немає конкретної мети або вам нудно. Скорегуйте недоліки й зробіть процес більш ефективним та приємним.

Відсутність регулярності

Це може бути наслідком попередньої помилки або ж результатом неорганізованості, відсутності плану чи слабкої самодисципліни.

Якою б не була причина, якщо ви бачите у себе таку помилку, варто розібратися та налагодити систематичні заняття. В ідеалі — кожен день хоча б по 30 хвилин. Таким чином ваш мозок буде швидше засвоювати новий матеріал та відпрацьовувати навички.

Немає занурення у мову

Без регулярності не буде і занурення, звичайно. Але тут маємо на увазі не цілеспрямоване 30-хвилинне заняття, а знаходження якомога більше часу у дотику з англійською.

Що це може бути?

Наприклад, слухати англомовні пісні чи підкасти, дивитися відео чи фільми англійською, читати пости блогерів у соціальних мережах. Зробіть так, щоб максимум часу ваш мозок сприймав English, і це набагато пришвидшить ваш прогрес.

Заняття тільки за підручниками

Так, для найбільш ефективного навчання треба обрати якісний підручник та планомірно займатися за ним. Але якщо ви будете використовувати лише його, ваше говоріння розвиватися не буде.

Тобто, треба обов’язково доповнювати процес іншими методами.

Одні й ті самі методи

Інша проблема — це використання хоч і декількох додаткових, але постійно одних і тих самих підходів. Наприклад, слухаєте пісні та переписуєтесь з другом англійською. І все.

По-перше, ви не покращуєте всі навички, а лише аудіювання та письмо. По-друге, довготривале використання однакових методів зробить навчання нудним.

Тому комбінуйте різні підходи. Сьогодні відпрацюйте лексику та граматику в спеціальних мобільних додатках, завтра почитайте улюблену книгу, післязавтра поговоріть з другом по відеозв’язку. Цікавтеся, як ще ви можете вивчати мову, експериментуйте з різними методами. Тоді нудьга вас точно омине!

Немає спілкування взагалі

Як можна заговорити, якщо не почати це робити? Хоч в якомусь форматі, але говорити треба. Можете почати з записування себе на диктофон, щоб слухати свою вимову та корегувати за необхідності. Далі — спробуйте позайматися з англомовними волонтерами або навіть взяти уроки у професійного викладача. Це набагато легше психологічно, ніж почати спілкуватися одразу зі звичайними людьми.

Є великий страх

Чому не спілкуємося? Бо боїмося що нас засміють, або не зрозуміють, або ми потрапимо у неприємну ситуацію.

Так, зі страхом боротися складно. Але якщо почнете та будете слідувати наданим вище порадам, ви легко впораєтесь з ним та вже не будете так сильно нервувати.

Немає відстеження прогресу

Це робити надважливо! А також винагороджувати себе за успіхи, тому що без цього ваш мозок може відмовитися продовжувати, почне лінуватися та шукати причини не навчатися.

Як відстежити досягнення у говорінні?

Це доволі просто, якщо у вас є регулярна практика живого спілкування. Ви помітите, коли стане не так страшно говорити, речення почнуть легше формуватися, ви будете говорити все швидше. Можливо, співбесідник і сам відмітить ваші успіхи, особливо, якщо це вчитель.

Як тільки помітили подібні позитивні зміни, похваліть себе та дайте винагороду.

В цілому, завжди орієнтуйтеся на досягнення. Тому, що вони є свідченням вашого прогресу, а невдачі та помилки — це лише маленькі кроки, і не більш.

Запрошуємо покращити рівень іноземної мови на курси англійської Grade по зручному графіку та новітнім програмам.

Не вистачає терпіння

Є така приказка: “Поспішиш — людей насмішиш”. Запишіть її великими літерами та розмістіть на видному місці, якщо ви належите до тих, хто хоче результату тут і зараз.

У навчанні не буває миттєвих успіхів. Це складний інтелектуальний процес, і мозку потрібен час, щоб засвоїти нове та почати його використовувати. Якщо ви будете занадто поспішати та квапити себе, ваш прогрес тільки ще більше сповільниться.

Зупиніться. Зробіть вдих та видих. Ви не можете контролювати все, тим паче впливати на роботу такої складної структури, як мозок. Дайте собі час, слідуйте плану навчання та просто радійте вже досягнутому, не очікуючи від себе чогось більшого.

Немає поповнення словникового запасу

Як говорити, не знаючи слів? Як покращити навичку, якщо не засвоюєш нових інструментів? Слова — це і є інструменти, за допомогою яких ви спілкуєтесь. 

Слідкуйте за тим, щоб у вашому робочому плані був час для вивчення нових слів та фраз. Це гарантує вам пришвидшення та покращення мовних навичок.

Назад в блог Наступний запис